054-8836087

ניקוי אבן ירושלמית

ה”אבן הירושלמית” כפי שאנו מכירים אותה עשויה גיר קשיח בשילוב דולמיט. בעבר השתמשו באבנים אמתיות אשר סותתו לצורך בנייה ואילו כיום מודבר על אבנים שנוצרו בעיקר באמצעות יציקה או סיתות ממוכן. האבנים הירושלמיות נראות “טבעיות” ומסותתות ועל כן אינם חלקות ויש להן מספר רב של סדקים.
אבנים ירושלמיות ברובן מגיעות בצבע בהיר על סף הלבן, בהתאם לצורתה ולחספוס המאפיין אותה האבן הירושלמית סופחת לכלוך רב אשר מורכב מפיח , ירוקת , לשלשלת ציפורים , עובש ושאר כתמים כהים אשר מעניקים לה מראה ישן ומוזנח ועל כן היא מאבדת מיוקרתה הוויזואלית.
במהלך השנים בוצעו מספר ניסיונות לנקות את האבנים הירושלמיות באמצעים כימיים, אך לרוב התוצאות לא היו משביעות רצון ולעיתים אף הרסו את האבן ברגע שהכימיקליים חזרו לתוכה. אנו בחברת שילת מערכות ניקוי בע”מ צברנו ניסיון רב בניוקי וחידוש של אבנים ירושלמיות באמצעות לחץ מים גבוה אשר מסיר את כל שכבות הלכלוך וגורם חה למראה מחודש ונקי.
ניקוי אבן ירושלמית מבוצע על מנת להחזיר את המראה המקורי והטבעי של האבן ולאחר מכן ניתן לצפות את האבן בחומרי אטימה מיוחדים אשר יכולים להפחית ואף למנוע לכלוך בעתיד.
ניקוי אבן ירושלמית חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע המתמחים בכך, וזאת על מנת לא פגוע באבן מצד אחד ולשמר את מאפייניה המיוחדים מצד שני.

אנא צרו עימי קשר

02-5777951

נחל פרת 115 עלמון

rotem25shilat@gmail.com